Умови доступності

Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми

потребами

З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття загальної середньої освіти з урахуванням особливостей розвитку та потреб дитини, відповідно до заяв батьків, висновків ІРЦ,  нормативно-правових актів, що регулюють питання інклюзивного навчання , в КЗО «Покровська гімназія №1» відкрито 8 класів з інклюзивною формою навчання . У  закладі створені сприятливі умови для навчання, соціалізації та подальшої інтеграції в суспільство дітей з особливими освітніми потребами:
-класні кімнати, їдальня, медичний кабінет розташовано на 1 поверсі;
-обладнано приміщення загального корекційного призначення (ресурсна
кімната) на 1 поверсі;
-облаштовано медіатеку ( кімнату, оснащену новітніми технологіями, які
створюють відповідні умови для навчання дітей з особливими освітніми
потребами) на 1 поверсі;
-територія шкільного подвір'я має вільний доступ для маломобільних груп
населення;
- у наявності пандус;
- виконано поточний ремонт класних кімнат.
Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги:
 стіни світлих тонів;
 меблі, парти – кольору натурального дерева;
 стелі, віконні рами – білі.
Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно–тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують
сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне). Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка освітнього процесу. Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.
Учням надаються психолого–педагогічні та корекційно–розвиткові  послуги. Утворено команду психолого-педагогічного супроводу та
налагоджено взаємодію з батьками учнів.  Є можливість отримати додаткові освітні послуги – індивідуальні та групові корекційно-розвиткові заняття, які ведуть фахівці ІРЦ. З дітьми працюють досвідчені вчителі, асистенти вчителя. Адаптовані навчальні програми, створено позитивний клімат шкільного середовища. Заклад співпрацює з Інклюзивно-ресурсним центром.