ДЕМОКРАТИЧНА ШКОЛА

Проект "Міжпредметний спартап"

Проект "Ти і я - одна сім'я"

Звіт роботи демократичної школи за 2019-2020 навчальний рік.

Новий рік – це завжди нові надії, сподівання, мрії, але й одночасно підведення підсумків попередньої роботи. Осінь – зима 2019 року для колективу НВК «Покровська гімназія» були надзвичайно плідними у реалізації загальношкільного проекту «Ти і я – одна сім’я». Обрано цю тему було не випадково. Ще 2011 році наш заклад було визначено як базовий для навчання представників національних меншин.

Школа завжди дружньо приймає дітей з різних регіонів України та зарубіжних країн (Узбекистан, Грузія, Азербайджан, Росія, Білорусь) ініціативна група вчителів провела аналіз «Скільки здобувачів освіти яких національностей навчаються в гімназії» і після цього вирішили з’ясувати наскільки діти різних національностей толерантні у відносинах між собою та оточуючими .В ході реалізації проекту було використано різні форми роботи:

- пошуково-дослідницький – екскурсія до краєзнавчого музею, де здобувачі освіти дізналися, що на території селища з давніх пір проживали представники різних народів і національностей, але ніколи не було міжетнічних сутичок та суперечностей.

-  тренінгові заняття.( Компасіто )

-  конкурс плакатів та малюнків.

- години спілкування «Традиції моєї сім’ї».

19 грудня до дня Святого Миколая відбувся обмін традиційними привітаннями між колективами Покровської гімназії та учнями школи 105 Тбілісі.

Підсумки реалізації проекту було підведено 2 січня на черговому засіданні групи «Демократичної школи».Для створення позитивного настрою та налаштування на продуктивну працю спочатку провели тренінгові заняття «Моя сім’я».  А потім за чашкою духмяного чаю обговорили успіхи та недоліки проекту.

Загалом визначилися , що у навчальному закладі відсутні прояви ксенофобії та створене  досить демократичне середовище, яке дозволяє досить швидко соціалізуватися здобувачам освіти різних категорій. З іншого боку необхідно паралельно з вихованням справжніх патріотів української держави враховувати що, населення нашої країни поліетнічне і потрібно берегти і шанувати традиції та звичаї всіх національностей.